15.08.2010

O MNIE

Witaj na moim blogu!

Nie wiem od czego powinnam zacząć, więc może napiszę jak to się stało że w ogóle założyłam bloga. Kilka lat temu siedząc w domu z maseczką na twarzy i malując paznokcie, odkryłam na You Tube tutorial makijażowy. Młoda dziewczyna z USA instruowała jak wykonać 'smokey eye'. Nie była żadną makijażystką, używała swoich codziennych kosmetyków, a filmik nagrywała za pomocą laptopa. Zainspirowała mnie do założenia własnego kanału! Makijażystka ze mnie żadna, ale wtedy pomyślałam, że jest to świetna forma przekazu, dzięki której mogę dzielić się własnymi opiniami na temat używanych przeze mnie kosmetyków. Z czasem założyłam bloga i doszłam do wniosku, że pisanie oraz robienie zdjęć zdecydowanie bardziej mi odpowiada, a przede wszystkim nie jest tak czasochłonne jak nagrywanie filmików. W ten sposób zaczęła się moja kilkuletnia przygoda, która dosyć szybko stała się również pasją.  Uwielbiam poznawać nowości kosmetyczne, testować je oraz dzielić się moją opinią na ich temat. Jednak kiedy zostałam weganką, dostrzegłam też ciemną stronę tej branży, czyli przeprowadzanie testów na zwierzętach. Obecnie moim głównym celem jest propagowanie produktów, które nie przyczyniły się do bezsensownego cierpienia niewinnych istot oraz nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Na rynku jest wiele firm, które takie produkty oferują i są dostępne dla każdego. To od nas zależy jakiego dokonamy wyboru i do kogo trafią nasze pieniądze. Jeśli chociaż jedna osoba dzięki mojemu blogowi wybierze kosmetyk nietestowany, to będzie to dla mnie mój prywatny sukces. 

Na koniec muszę jeszcze dodać, że na blogu znajduje się sporo produktów, które nie są wegańskie ani 'cruelty free'. Natomiast wszystkie nowości, które pokazuję oraz recenzuję są już wegańskie. Dla ułatwienia dodałam zakładkę:

• [VEGAN] w której znajdują się w pełni wegańskie kosmetyki;
• [CRUELTY FREE] gdzie znajdziecie kosmetyki nietestowane na zwierzętach, ale zawierające składniki odzwierzęce;
• [LISTA] czyli spis wszystkich firm, które nie przeprowadzają testów na zwierzętach.

Mam nadzieję, że mój blog okaże się dla Was przydatny i dzięki niemu dokonacie świadomego wyboru! 

.

JAKO AUTORKA BLOGA NIE WYRAŻAM ZGODY NA KOPIOWANIE, POWIELANIE LUB JAKIEKOLWIEK INNE WYKORZYSTYWANIE W CAŁOŚCI LUB WE FRAGMENTACH TEKSTÓW I ZDJĘĆ Z SERWISU INTERNETOWEGO www.iwetto.com BEZ MOJEJ WIEDZY I ZGODY (PODSTAWA PRAWNA: DZ. U. 94 NR 24 POZ. 83, SPROST.: DZ. U. 94 NR 43 POZ. 170).